רובנה חייקה ומלכה רוטנברג התכתבות אחרי הפרדה 19ב

תרגום מיידיש

אמאל'ה יקרה ! לבטח כבר קיבלת את המכתב שלי, אני קיבלתי הכל (ההדגשה במקור) במצב טוב. כתבי לי אם קיבלת את המכתב שלי עם התמונות. אנחנו כאן במצב מדוכדך ואסון גדול ואין אנו מוצאים מנוחה לעצמנו. בכל מקום קורבנות אמא ואת צריכה לכתוב יותר דחוף כי אנו לא שקטים. שלחי לי גלויות אבל כל שבוע, על מצבכם ועל הבריאות שלכם. מה עושה מלכה ? האם הם בריאים ? גם ממנה קיבלתי מכתב ועוד מעט אני אענה. אם את יודעת שיש לך הזדמנות, תעבירי את המכתב הזה אליה. אני הסתדרתי די טוב, הולכת עם הילד לפאר כל יום, מרגישה יותר טוב בבריאותי והילד לא מטריד אותי כל כך. הוא מאד אוהב אותך אמא. כשאני נותנת לו משהו טוב, שוקולד או דבר מה כזה, הוא אומר שזה מסבתא ריקל'ה. כשאני קונה הוא יודע שזה ממני אבל כשאני נותנת לו מתוך הארון, הוא אוכל את זה ואומר ששסבתא שלחה לו את זה. אמאל'ה, את זוכרת ששלחת לי חתיכת בד של כותנת אז עשיתי ממנה חולצה

וגם ששלחת חתיכת בד של משי וממנה אתפור חולצה לרוזה ואומר לה שזה ממך. משלושת המטרים של בד המשי אני עשיתי לזלמן חולצה וזה יצא יפה. הסודר שלך יהיה מאד נחוץ לי וגם שאר הדברים שיגיעו, כך אני מקוה. בדבר הכפפות דיברתי כבר עם מאלאוויצקע הבת של (?) והם לא רוצים אפילו לשמוע מזה. אני כבר אשתמש בהן.

אני הצטלמתי יחד עם זלמן וחיימק'ה ואשלח לך את התמונה במכתב אחר. תהיי בריאה וכתבי לי לעיתים תכופות. אני מסיימת והבן, שיהיה בריא, לא יכתוב הפעם. דרישת שלום מיוחדת לדוד שלך. חייקה.

ישר כוח גדול עם בוזיה. קיבלתי מהם דרישת שלום טובה ותודה על דרישת השלום היפה לכולכם.

(חתימה לא ברורה)

מידע-נוסף2
error: Alert: Content selection is disabled!!