ברסטצ'קה משפחת לרר 33ב

תמלול הטקסט

לבוב, 10 ביולי 1928, שלום רב לך חליה !

בשבוע העבר קבלנו מכתב ממך, רב תודות לך בעד המכתב כי הרבה כבר חשבנו אודותיך מפני שלא קבלנו ממך מכתב זה משך של שלש חודשים. מאד שבע רצון אני מהטיול שעשית ואת מבלה את הזמן באופן הכי טוב. קבלנו פ"ש טובה ממך ע"י רחל מרגלית וגם מחיהל'ה קליבנר קבלתי פ"ש טובה. היא מסרה לי שהיית אצלה טרם שישבה על הסירה (= טרם הפליגה באניה). חליה חביבה ! את כותבת שיכולה את לדון שהמצב שלנו לא כל כך מזהיר ע"י (= עפ"י) המתנה ששלחנו לך. יכול אני לכתוב לך שלפי המתנה אפשר לחשוב ככה אבל גם אתנו הצדק, חפצנו לשלוח לך מתנה יותר יקרה אבל רחל לא חפצה לקחת. היינו שולחים לך שמלה טובה וגם זוג נעלים אבל בשום אופן לא חפצה לקחת, וגם זה עלה בקושי. ועוד יותר ידענו שאהרן (= אהרן לרר) יבוא בקרוב כפי שכתב וחשבנו שע"י נוכל לשלוח. לבסוף יוצא שאהרן אולי לגמרי לא יבוא ובכן נשלח ע"י חיה קליבנר. מזה אל תדוני שום דבר לדעה.

(והשלמה בחזית הגלויה) המצב אצלנו באופן הכי מזהיר. אנחנו שבעים רצון בה בשעה שמקבלים ממך לעיתים תכופות מכתבים ולכן אבקש לכתוב עיתים תכופות. בודאי תקבלי מהבית מכתב ביותר מפורט מפני שחפצתי לכתוב טרם שנסעתי (= מלבוב בחזרה הביתה). כולנו בריאים ושלמים וכל אחד מצדו מרגיש את עצמו די טוב.

היי שלום, אחיך הנושק אותך מרחוק, גור אריה.

(ותוספת בשולים) את הדברים ששלחת ע"י רחל מרגלית קבלנו, רב תודות לך. פ"ש משמואל מייזל נפגשתי אתו בלבוב.

הערות

"רחל מרגלית". ככל הנראה טעות ומדובר בלאה מרגלית. משפחת מרגלית, האב יצחק, מראשוני הציונות בעיירה ומטווי דרכה, אשתו בלומה וחמשת ילדיהם, עלו כולם יחד ארצה ב 1921. הבנים נחמיה, שמואל ויוסף פנו לקבוצת איילת השחר ואילו ההורים ושתי הבנות הצעירות, לאה ושושנה, התיישבו בטבריה ולאחר מכן עברו לתל אביב.

חיה קליבנר בת יהושע ושושנה רייזל קליבנר, 1906-1993, עלתה ארצה ב 1922, נישאה לפנחס פרימן והשניים נמנו על מייסדי המושב כפר ביל"ו. בעת הזאת חיה בביקור בעיירת הולדתה עם בתה הקטנה.

אהרן לרר, בן הדוד האהוב, בארץ בתל אביב.

מידע-נוסף2

ברסטצ'קה משפחת לרר 33

10 ביולי (1928, בחותמת הדואר), גור אריה לרר…

ברסטצ'קה משפחת לרר 33א

גוף הטקסט, וראו תמלולו והערות בנספח.

ברסטצ'קה משפחת לרר 33ב

תמלול הטקסט לבוב, 10 ביולי 1928, שלום רב…
error: Alert: Content selection is disabled!!