לודביפול ילדי העיירה 1א

תמונה קבוצתית של ילדי הגן

שורה עליונה ומימין:

המורה משה סמולר. שורל'ה חזן, בת הרב, נספתה. סיומה שטרקמן, הוא ואחותו חייקה ברחו לרוסיה ומאז איש לא ראה ולא שמע דבר אודותיהם ! מניה פינקלמן שהיגרה עם משפחתה לקובה לפני המלחמה. מוישה, הבן של לוזר פיינמן, נספה. ריבה קופרמן, ברחה עם אחיה לרוסיה ונצלה ולאחר המלחמה הגיעו לארגנטינה. מונייק גרפינבוים, נהרג כחיל (תותחן) הצבא האדום בחזית. הרשל פיינר, ניצל והגיע ארצה לאחר המלחמה ולאחר מכן היגר לקנדה. דודי (אח אמי) שלמה (שלוימ'ה) שורצמן / שחורי, עלה ארצה ב 1934. מעליו מוט'ל אטשטיין נציג ועד ההורים, נספה.

שורה שניה ומימין:

חיים רויטבורד, בן דודה של יונה רבר, ניצל, הגיע לאמריקה אחרי המלחמה ובערוב ימיו, לישראל. יונה רבר. פנחס אוסטרובסקי, ניצל ברוסיה בזמן המלחמה ועלה ארצה לאחריה. מירל גוטמן, נצלה עם שלושה אחים, הגיעה ארצה לאחר המלחמה והתגוררה ברשל"צ. מוישה אטשטיין (בנו של מוט'ל מוועד ההורים שבתמונה), נספה. רוחצ'ה ולמן, נספתה. משה (מוישה) פורשפן, ניצל ברוסיה, הגיע לארגנטינה אחרי המלחמה, ב 1956 עלה לישראל והקים את ביתו במושב עשרת. טוניה שנאפר, היא ואחותה נצלו ברוסיה, הגיעו ארצה לאחר המלחמה ולאחר מכן הגרו לוויניפג, קנדה. יהודית בת מאיר רבר, נספתה.

שורה שלישית ומימין:

חנה גולדין (בת דודה של יונה, אמה גולדה אחות אמא של יונה), ברחה לרוסיה עם אח ונצלו, ההורים ואח נוסף, אפרים, נספו. רוחל'ה שולובצקי, נספתה, אח שניצל עלה ארצה והיה חבר קבוץ נגבה. לאה כץ, נספתה, שלושת אחיה נצלו. גנסיה בת מאיר רבר, כמו אחותה יהודית, נספתה אף היא. חנה אטשטיין, נספתה. רוזה גלוזמן, נספתה. ציביהל'ה כץ, אחותו של לייבל כץ מברוקלין, ניו יורק, נספתה (גם אחותם הצעירה בסיה נספתה). ראסל אולבסקי, נספתה. רייזל'ה, אחותו של הניצול לייביש רבר בישראל, נספתה.

שורה תחתונה ומימין:

לובה יסנאבולקה, נספתה. מוישה, אח של בוז'יה זלצמן, נספה. אמי, חיה עופר לבית שורצמן ושתדלן, עלתה ארצה עם אחיה שלמה, סבה וסבתה בשנת 1934. מאיר רויטבורד (אחיו של חיים המצולם אף הוא), נספה, חיהל'ה ורנר, היתה תלמידת הגמנסיה ברובנה לפני המלחמה, ניצלה ביערות אבל לא עמד לה כוחה ומתה ממחלה. שמיל'ק כץ (אח של לאה כץ המצולמת אף היא), ניצל כאמור והגיע לוויניפג, קנדה.

נרשם ע"י יוסי עופר מפי יונה רבר בקבוץ יקום ביום 27 ביולי 2013.

מידע-נוסף2

לודביפול ילדי העיירה 1

1928, ילדי הגן שיסד משה סמולר (מקורץ) מימין…

לודביפול ילדי העיירה 1א

תמונה קבוצתית של ילדי הגן שורה עליונה ומימין:…
error: Alert: Content selection is disabled!!