לודביפול משפחת חזן 1א

שבעת ילדי הרב עפ"י הסדר הם: חנה (ינטה) ילידת 1901, חיה-גיטל (טובה) ילידת 1905, מלכה ילידת 1910, מרדכי (מוט'ל) יליד 1912, אריה (לייביש) יליד 1915, שרה (שורל'ה) ילידת 1920, ואחרונה חביבה, דובה. בת העיירה יונה רבר שתמיד "נחלצה" להאיר את עיני במידע אישי יקר מפז אודות בני העיירה, מספרת כי דובה, ילידת 1922, היתה אולי פחות ראויה לציון מכל אחיה ואחיותיה. אחותה הבכורה היתה בת 20 כשהיא נולדה ואחיה מוט'ל היה מכנה אותה בבדיחות "וישקראב" שפרושו פרורי הבצק שנשארו בתחתית הסיר ....

בחודש דצמבר 1927 טובה עולה ארצה ולאחר מספר תחנות בדרכה החלוצית היא מצטרפת לקבוצת "שרונה" שיושבת דרומית לנהלל ושמאוחר יותר תקים את קבוץ רמת דוד. בינואר 1932, בנהלל, טובה נרשמת לנישואים עם בח"ל אריה אוקלנדר והשניים מקימים את ביתם ומשפחתם בקבוץ מרחביה. מאוחר יותר הם ישנו את שם משפחתם לגלעדי. טובה נפטרה ב 1963. מלכה עלתה ארצה ב 1932, כביכול כתיירת (ובפועל, דרך יצירתית לעקוף את הגבלות הכניסה לא"י) למשחקי "המכביה" הראשונה שנערכו באותה שנה. בראשית דרכה בקיבוץ נגבה, היא נישאת ליהושע קריטמן והשניים מקימים את ביתם ומשפחתם בתל אביב. מלכה נפטרה ב 1994.

הקשר המשפחתי האמיץ של המשפחה בגולה עם שתי הבנות שעלו לארץ ישראל בא לידי ביטוי בדיווחים שוטפים, בברכות לחגי ישראל ולתמונות המעידות על התבגרותם של הילדים, עד לסוף המר.

מידע-נוסף2

לודביפול משפחת חזן 1

תמונה מוקדמת של משפחת הרב עקיבא חזן. בתמונה…

לודביפול משפחת חזן 1א

שבעת ילדי הרב עפ"י הסדר הם: חנה (ינטה)…