מוסדות חינוך בארץ ישראל ד בית ספר חקלאי לצעירות בנהלל 15א

על קשרי ביה"ס עם מצרים מתוך ספרה של המורה רנה פרבר "הד כנרת הגיע הלום"

רנה(רינה) פרבר נולדה בפולין ב 1902, עלתה ארצה בנובמבר 1925, לאחר שסיימה את לימודיה במוסד בהצטיינות, נשלחה ע"י מנהלת ביה"ס חנה מייזל שוחט ללימודי אגרונומיה בארה"ב. בשובה החליפה פרבר את המורה הנודע לשתלנות שלמה ויינברג (אורן) שיצא לדרך מעוררת השראה בתחומו. פרבר נפטרה בביתה שבקרית טבעון בשנת 1990.

ספרה "הד כנרת הגיע הלום" בהוצאת "ספרית הפועלים" יצא לאור בשנת 1980.

להלן דברים שהיא כותבת, בעמ' 81, בנושא הנדון: ביום 7 באפריל 1926 נחנך בנין המגורים הדו-קומתי הראשון ובית הספר החקלאי לצעירות נפתח רשמית בצורה חגיגית .... ישב ראש ד"ר ויצמן ואורחת הכבוד היתה ליידי סמואל (= אשת הנציב הבריטי העליון לשעבר הרברט סמואל) .... ואף בא-כוח של מיניסטריון ההשכלה המצרי .... היו"ר מוסר את רשות הדיבור למר אחמד אל בדרי ביי. הוא מדבר עברית. הוא מודיע שקיבל פקודה טלגרפית להשתתף, בשם המיניסטר המצרי להשכלת העם, בחגיגה זו. (ובעברית הוא מודיע) "חובה נעימה לי להשתתף בחגיגה כזו המסמלת את חיזוק החינוך החקלאי בארץ. בעוד ימים מספר עומדות לבוא ממצרים שתי שיירות של מורים לבקר את המוסדות החינוכיים בארץ ואנו נשמח מאד להראות להם את בית הספר הזה כאחד המוסדות החשובים בהתפתחות החינוך החקלאי בארץ". אחרי שהנואם עומד על הערך הגדול של קשירת יחסי ידידות בין בתי הספר בשתי המדינות השכנות, הוא מברך את המוסד בהצלחה.

לאור הדברים הללו, אין תמה איפוא שיחסי ידידות קרובים וביקורי מורים וסטודנטים, בשני הכיוונים, אכן התקיימו בפועל במהלך השנים.

מידע-נוסף2

מוסדות חינוך בארץ ישראל ד בית ספר חקלאי לצעירות בנהלל 15

כיתוב על גב התמונה: "בזמן הטיול, 1930". בכרזת…

מוסדות חינוך בארץ ישראל ד בית ספר חקלאי לצעירות בנהלל 15א

על קשרי ביה"ס עם מצרים מתוך ספרה של…
error: Alert: Content selection is disabled!!